הותר לפרסום: קצין וחייל נהרגו מאש מחבלים‎ בניסיון החדירה בדרום

מחבלים שניסו לחדור לשטח ישראל הבוקר דרך מנהרה פתחו באש לעבר סיור של צה"ל. מהירי נהרגו קצין המילואים רב-סרן (במיל') אמוץ גרינברג, בן 45 מהוד השרון וסמל אדר ברסנו בן 20 מנהריה שישבו בג'יפ הראשון בסיור. החיילים האחרים הסתערו על המחבלים והרגו אחד מהם. 2 חיילים נפצעו בינוני ופונו לבית החולים סורוקה

מאת: מערכת האתר, פורטל החדשות והרדיו הבוכרי, 19/07/2014 יום שבת ::

הותר לפרסום:
סמל אדר ברסנו, בן 20 מנהריה ורב-סרן במילואים אמוץ גרינברג, בן 45 מהוד השרון, הם שני ההרוגים בהיתקלות עם מחבלים שחדרו הבוקר (ש') מרצועת עזה לשטח ישראל. הודעה נמסרה למשפחותיהם. באירוע החדירה נפצעו שני חיילים נוספים באורח בינוני ופונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע.
אדר למד בבית הספר התיכון "עמל" בעיר והתגייס כלוחם לחטיבת שריון. הוא הותיר אחריו שני הורים, אחות בת 12 ואח בן 17. אביו הוא ראש מדור לוגיסטיקה בשירותי הכבאות וההצלה של הגליל המערבי. הלוויתו תצא מחר (א') מבית הוריו בנהריה בשעה 16:30.

רס"ן (במיל') אמוץ גרינברג היה חוקר בכיר ברשות לניירות ערך וגוייס לשירות מילואים במהלך המבצע. הוא הותיר אחריו אישה ושלושה ילדים.

סמל אדר ברסנו, בן 20 מנהריה

סמל אדר ברסנו, בן 20 מנהריה

באירוע שהתרחש הבוקר חדרה חולייה של 8-9 מחבלים דרך מנהרה, אל מתחת לגדר, וניסתה לאתר מטרות שניתן לפגוע בהן. כשראו סיור של צה"ל מתקרב פתחו לעברו באש. מהירי נהרגו קצין המילואים והחייל שישבו בג'יפ הראשון. החיילים האחרים שהיו בג'יפ ירדו מהרכב, הסתערו על המחבלים והרגו אחד מהם. המחבלים האחרים הצליחו, ככל הנראה, להימלט בחזרה לעזה.

רב-סרן במילואים אמוץ גרינברג, בן 45 מהוד השרון

רב-סרן במילואים אמוץ גרינברג, בן 45 מהוד השרון

לאחר חילופי האש פתח צה"ל בסריקות נרחבות באזור עד שנקבע כי אין עוד מחבלים בשטח ישראל. בינתיים, הורה צה"ל לתושבים באזור להיכנס לבתיהם ולנעול את הדלתות והחלונות. כיתות הכוננות ביישובים עברו מבית לבית על מנת לוודא שאיש לא חסר וכי אף מחבל לא חדר ליישוב.

רק בחלוף כארבע שעות שללו בצבא את האפשרות שמחבלים נכנסו ליישובים נוספים. בצה"ל מתקיים נמשך התחקיר בניסיון להבין כיצד המחבלים לא זוהו טרם החדירה.

מוקדם יותר הותר לפרסום כי קצין צה"ל נפצע באורח קשה במהלך עימות עם מחבלים בשטח רצועת עזה. הקצין קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום ופונה לבית החולים.

מהיום בשעה חצות ועד עתה, נפצעו שני קציני צה"ל באורח קשה, 3 קצינים וחייל אחד נפצעו בינוני, וכן קצין ו-5 חיילי צה"ל נפצעו באורח קל – במהלך פעילות הכוחות באזור רצועת עזה כחלק ממבצע "צוק איתן"

Share Button


לינק לשיתוף: