הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה, הלך לעולמו בגיל 66

בנו השני של מנהיגה הרוחני של ש"ס מת לאחר מאבק של כשנה וחצי במחלת הסרטן. הוא הותיר אחריו אישה ושמונה ילדים. אלפים השתתפו במסע הלווייתו: "איבדנו איש צדיק וקדוש"

הרב יעקב יוסף, בנו של מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף, הלך אתמול (שישי) לעולמו בגיל 66 לאחר מאבק במחלת הסרטן. המחלה התגלתה בגופו של הרב לפני כשנה וחצי, ולאחרונה חלה הידרדרות במצבו והוא אושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, שם כאמור מת היום. הוא הותיר אחריו את אלמנתו, הרבנית נצחיה, ושמונה ילדים.

אלפי בני אדם השתתפו במסע הלווייתו של הרב יוסף, שיצא מבית הכנסת בורוכוב בשכונת הבוכרים במאה שערים לכיוון הר המנוחות, שם הובא למנוחות. גם אביו, הרב עובדיה יוסף, השתתף בהלוויה, למרות מערכת היחסים הבעייתית בין השניים. הרב עובדיה אמר בבכי כי בנו היה "צדיק" וקרא לתלמידיו הרבים להמשיך וללמוד את תורתו. אחד מבניו של הרב יעקב יוסף הודה לאלפים שהתפללו לרפואתו לאורך תקופת המחלה ואמר במהלך ההלוויה כי "זה מה שהוא ביקש ממני לומר לכם, תודה".

הרב הראשי הספרדי לישראל, שלמה עמאר, ספד לרב יוסף. "בכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף זה.
זו שריפה לכל בית ישראל.
אחד מגדולי תלמידי החכמים שבדור נסתלק מאיתנו", אמר בצער.
"זה לא הזמן שנוכל להאריך ולהרגיש את גודל ההפסד והאהדה שאיבדנו איש צדיק וקדוש שכל הזמן זיכה בתורה. גם בדעות הקשות ביוצר, לא עשה לעצמו הנחה והמשיך בשיעורי תורה למרות המצב הקשה והייסורים.
עד סוף השבוע שעבר העביר שיעורים.
מי יכול לנחם אותנו מהצער הנורא הזה".


מסע ההלוויה של הרב יעקב יוסף, צילום: מור שאולי

הרב יעקב יוסף הוא הבן הגדול מבין בניו של הרב עובדיה, וילדו השני.
למרות שהוא נחשב לגדול בתורה, הקשר בין השניים לא היה טוב.
הוא נולד בירושלים ולמד בישיבת פורת יוסף, קול התורה, והוסמך כרב במוסד הרב קוק בעיר.
בשנים 1984-1983 הוא שימש חבר מועצת העיר ירושלים מטעם מפלגת ש"ס, ולקראת הבחירות לכנסת ה–11 השתבץ ברשימת התנועה לכנסת.
לאחר הבחירות הוא היה חבר במספר ועדות מטעם המפלגה, אך בשנת 1988, לאחר ארבע שנים, הודח מהרשימה לאחר שהתגלו חילוקי דעות רעיוניים ואישיים חריפים בינו לבין אביו.

Share Button


לינק לשיתוף: