השארת ילדים ללא השגחה ברכב

בפעם הבאה שתיסעו עם ילדיכם או עם ילדים אחרים ברכב, היו ערניים לסכנה. אם תשכחו לכבות את אורות הרכב, או לשלב להילוך חניה, הרכב ישמיע צפצוף התרעה. אם תשאירו ילד ברכב, לא ישמע שום צליל.

בפעם הבאה שתיסעו עם ילדיכם או עם ילדים אחרים ברכב, היו ערניים לסכנה. אם תשכחו לכבות את אורות הרכב, או לשלב להילוך חניה, הרכב ישמיע צפצוף התרעה. אם תשאירו ילד ברכב, לא ישמע שום צליל. האחריות עליכם. לעולם, אל תשאירו ילד צעיר ברכב סגור, גם לא לדקה. אתם מתכוונים לדקה, אך אינכם יכולים להבטיח שלא תתעכבו יותר מכך. הביטו לסכנה בעיניים, ודעו שעשיתם כל שביכולתכם כדי למנוע אותה.

השארת ילדים ברכב
ביטחון ילדינו מעל לכל דבר !, צילום: אילוסטרציה

מומחי ארגון 'בטרם' מזהירים, כי נעילת ילדים ברכב סגור הנה מסוכנת בעיקר בחודשי הקיץ. ממחקרים עולה, כי במכונית אשר שהתה בשמש בטמפ' של 35 מעלות צלסיוס, ואשר אווררה לפני כן באמצעות מזגן, הגיעה הטמפ' לאחר 20 דקות ליותר מ-50 מעלות צלסיוס, ולאחר 40 דקות הטמפ' עברה את ה-65.5 מעלות צלסיוס.
בעולם ישנם חוקים המתייחסים להשארת ילדים לבדם. חלק מהחוקים מתייחסים ספציפית לנושא השארת ילדים ברכב, וחלקם מנוסח באופן כללי. בישראל מתייחס החוק להשארת ילדים לבדם, ללא התייחסות למקום.
חוק העונשין ( תיקון מס' 59, 2001 ): "המשאיר ילד שטרם מלאו לו 6 שנים בלא השגחה ראויה ובכך מסכן את חיי הילד או פוגע או עלול לפגוע פגיעה ממשית בשלומו או בבריאותו, דינו – מאסר 3 שנים, עשה כן ברשלנות – דינו מאסר שנה. עשה זאת במטרה לנטוש את הילד – דינו מאסר 5 שנים".

Share Button


לינק לשיתוף: