חוגגים 20 שנות עלייה לקהילה הבוכרית באופקים

הקהילה הבוכרית באופקים ציינה השבוע 20 שנות עלייה לישראל.

האירוע שאורגן במסגרת פעילות קהילת עולי בוכרה בעיר, כלל מופעי פולקלור, תערוכת תלבושות ומייצגים שונים שליווי את חייהם ותרבותם של המשפחות העולות. דוד חיאייב, נציג עולי בוכרה באופקים : "שמירה על מסורתנו היא כבוד גדול לעדה, הקהילה הבוכרית פעילה מאוד בחברה הישראלית בכלל ובאופקים בפרט ואנו מרגישים צורך לייצר את גאוות היחידה והזכיר לכולנו מאיין באנו".

במסגרת פעילות קהילת בוכרה בעיר אופקים התקיים השבוע ערב הצדעה לעדה הבוכרית בעיר. אירוע "בוכרה היפה" עמד השנה בסימן 20 שנות עליה של עולי בוכרה לישראל בכלל ולאופקים בפרט.

האירוע שהתקיים באולם שמחות באופקים, נערך ביום חגה של העדה וכלל תערוכה של כלים ותלבושות ממיטב המסורת הבוכרית. בין מאות המוזמנים נכחו נציגים בכירים מקונגרס יהודי בוכרה העולמי, נציגת משרד הקליטה הגב' זיאנה שניידר ונציגי הרשות. האירוע אורגן על ידי דוד חיאייב רכז תחום העולים הצעירים במרכז הצעירים באופקים ומכהן בהתנדבות כנציג העדה בקונגרס יהודי בוכרה העולמי.

במסגרת האירוע הפתיעו נציגי הקהילה והכריזו על יריית הפתיחה להקמת קבוצת מנהיגות צעירה של עולי בוכרה בעיר, אשר יובילו יחד עם מרכז הצעירים את הקהילה לקראת היטמעות בחברה תוך קידום רב תרבותית ושמירת התרבות והזהות הייחודית של בני העדה.

לאה כבסה, מנהלת מרכז הצעירים בירכה על היוזמה "קהילת יהודי בוכרה הינה קהילה מכובדת ובעלת משקל מהותי בעיר, אנו רואים גם מעורבות של הדור הוותיק בחייה הקהילתיים של העיר ורואים גם יוזמות חדשות, מרתקות ומאתגרות של הדור הצעיר שמוכן גם ליזום ולהקים קבוצות מנהיגות פעילות. שמחתי לקחת חלק באירוע ולהיחשף שוב לנפלאות התרבות הבוכרית".

דוד חיאייב, נציג עולי בוכרה באופקים הוסיף ואמר "יהודי ועולי בוכרה נטמעו בחברה הישראלית ורואים עצמם חלק מהותי ממנה, אך אל לנו לשכוח כי לעדה זו תרבות ומסורת ענפה. אירוע בוכרה היפה שעומד השנה בסימן 20 שנות עליה, מאפשר לנו לשמר את מסורותינו וליצור גאוות יחידה שאין שני לה. תודה לכל המשתתפים ובמיוחד לגופים אשר עוזרים ותומכים בנו לכל אורך השנה".

Share Button


לינק לשיתוף: