להקדיש זמן ליחס אישי לילדינו

שלום לכם חברי הפורטל  היקרים .
הורים  יקרים חשוב מאוד ומומלץ מאוד בשלושה זמנים לבטא בפני ילדיכם את אהבתכם אליהם :

1) כל בוקר לפני שהם יוצאים לבית הספר ,כחיזוק ותמיכה לקראת הניסיונות המצפים להם בחוץ
2) עם שובם מהלימודים
3) לפני השינה, כדי שיירדמו רגועים ונינוחים

הרעיון הנפלא , שכך אנו מחלקים את האהבה לאורך כל היום .הוא דומה  לתפילה שלוש פעמים ביום , כדי להבטיח שלא נשכח את הקשר שלנו עם הבורא יתברך .גם כאן ,אנו מזכירים לעצמנו את הקשר שלנו עם ילדינו .

בשלושת הזמנים הנ"ל ,ילדינו זקוקים לנו ביותר .כאשר הילד עומד לצאת את הבית ,עליו יהיה אולי להתמודד עם העולם כולו ,וזה מפחיד !  כאשר  אנו עומדים לצדו ברגע מכריע זה , אנו נותנים לו את העידוד הדרוש כדי לחוש בטחון עצמי ולהצליח .

עם שובו הביתה ,הוא רוצה לספר כיצד עבר עליו היום .לכן ,חשוב ביותר שנהיה בבית נקדם את פניו ונהיה מוכנים להאזין לו . הקשבה לילד באותם רגעים מדגישה שאנו מעוניינים בכל מה שמתרחש בחייו .

ולבסוף ,שעת ההשכבה היא רגע מכריע .לפני שהוא נרדם , בחשכת הלילה  ,זו עלולה להיות שעה מפחידה לילד , וכאשר הוא חש חמימות והבטחה מחודשת של אהבת הוריו כלפיו , הוא יכול להירדם  בקלות רבה יותר .יש לו סיכוי טוב יותר לחלומות מתוקים , אם יקבל נשיקות לילה –טוב  מהורה שאוהב אותו .

הורים שלא היה להם זמן או שכל ישר להפגין אהבה זאת למעשה . כאשר ההורה עסוק ללא הרף בעבודה או  בלימוד,ואינו מקדיש  זמן לילדיו , הוא מסכן את סיכויים לשרוד מבחינה רוחנית . הכרחי שהילדים יראו בבירור  שהוריהם מתעניינים בהם וחפצים בהצלחתם .  הם חייבים לחוש שהוריהם אוהבים אותם אהבה שאינה תלויה בדבר . עבור הילד , חיבוק ונשיקה ודברי הערכה הם כמו לחם ומים . הוא אינו יכול לחיות חיים רגילים ולהיות בריא ברוחו ובנפשו בלעדיהם .

התפללו ללא הרף להצלחת ילדיכם , והעניקו להם עידוד ותמיכה  ככל שהם זקוקים לכך מאמציכם יניבו פירות בע"ה , ויגרמו אושר ושמחה להורה ולילד כאחד .

Share Button


לינק לשיתוף: