מימונה 2013

ערב המימונה מתחיל בהמון שמחה וחגיגות בבתי בני העדה המרוקאית, בין החגיגות הוזמנתי כאורח כבוד בבית סגן ראש העיר מודיעין מכבים רעות ידידי ורעי אילן בן סעדון, אשר כיבד את כל האורחים במתוקים, שתייה קרה וחמה, מופלטות והיה גם נישולו כמו אצל הבוכרים.

לאחר שנהננו מכל הטוב שהיה על שולחנו של אילן היקר, יצאנו לכבד עוד הזמנת כבוד אצל רב העיר מודיעין הרב הגאון אליהו אלחרר נ״י אשר כיבד אותנו בברכת ברוכים הבאים ובברכה אישית לכל בני העדה הבוכרית בכלל ולצוות הרדיו בפרט על העשייה הרבה והתרומה לציבור.

סגן ראש עירית מודיעין אילן בן סעדון,

לאחר שנהננו מהמתוקים והשתיים אצל הרב כיבד אותי כבודו בהקדשה על ספר מיוחד לכל ברכות הקידוש לכל ימות השנה, המתנה שנתן לי בלבד מכל האורחים כהוקרה על העשייה למען הציבור וכתודה על הרדיו הנפלא שלנו, הרב סיפר לי ולרחמים ציונוב שיתלווה אליי לאחר שדיבר ברדיו ובירך קיבל תגובות מכל בני העדה שחיים בעיר מודיעין ומאוד שמח לקבל דיווח על כל העשייה, הדבר הכי מעניין שהיה בערב זה שגם אילן בן סעדון וגם כבוד הרב ציינו שהם עוקבים אחרי כל העשייה למען העדה למרות שהם מרוקאים וזה מאוד משמח שיש עשייה כזו למען הזולת.

ברצוני להודות לכבוד הרב אליהו אלחרר נ״י ולידידי ורעי אילן בן סעדון ולשדרן הרדיו היקר רמי ציונוב על הערב הנפלא, ערב מלא במתוקים ושמחה רבה, מקווה שבני העדה הבוכרית שלנו יאמצו מנהג דומה להכנסת אורחים מכל גווני העדות ללא סלקציות בסיום חג הפסח.


שר החינוך שי פירון והרב אליהו אלחרר נ״י, צילום: רחמים (רמי) ציונוב

מנהג חג המימונה הוא מנהג להכנסת אורחים כדיברי כבוד הרב אליהו אלחרר נ״י, הכנסתם של ארבעת בנים מאגדת הפסח, לא רק פוליטיקאים, מוסיקאים או אנשי ציבור ידועים אלה גם את הפשוטים בעם, בכדי לתת לכל העם לאכול מתוק ולחגוג שנה של אהבת חינם.
מאחל לכל קוראי הפורטל ומאזיניי הרדיו ב.ב. ווסטוק שנת הצלחות, בריאות איתנה ושנה מתוקה כדבש או כמנהג המרוקאים "תרבחו ותסעדו".

Share Button


לינק לשיתוף: