מרתון תל אביב: הרוג ועשרות פצועים בעקבות החום הכבד

עשרות אלפים הגיעו להשתתף בריצת חצי המרתון ורבים הגיעו לאוהל מד"א לקבלת טיפול רפואי. הרופאים נאלצו לקבוע את מותו של אחד מהם, בן 30, לאחר ניסיונות החייאה. כ-50 אושפזו במצב קל עד בינוני. עוד לפני תחילת המירוץ הזהירו רופאים את העירייה מקיום חצי המרתון כיוון שלדבריהם הוא מסוכן יותר מהמרוץ המלא, שנדחה בשל החום הכבד. גם לפני שנתיים מת משתתף באירוע
אסון במרתון: אדם אחד מת וארבעה אצנים נוספים נפגעו באורח קשה לאחר שהתמוטטו במהלך הריצה. רופאים מבית החולים איכילוב בשיתוף עם עמיתיהם ממגן דוד אדום ביצעו פעולות החייאה בגבר בן 30 אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותו. ארבעת המשתתפים האחרים מונשמים ומורדמים. בנוסף, כ-50 משתתפים אחרים נפגעו באורח קל עד בינוני. צוותים של מגן דוד אדום פינו לבתי החולים איכילוב, וולפסון ותל השומר 15 מהנפגעים.

רופאים הזהירו את עיריית תל-אביב שלא לקיים את חצי המרתון משום שהוא יותר מסוכן מקיומו של מרתון שלם, כיוון שהמשתתפים בו אינם מכירים מספיק את גופם כדי לדעת אם יוכלו להחזיק מעמד בתאי שרב כבדים.
"אנחנו בקו הסיום ומגיעים אלינו לאוהלי המרפאה משעות הבוקר מקרים רבים של חוסר הכרה ואנחנו אפילו מבצעים פעולות החייאה על אחד המשתתפים", עדכן דובר מד"א, זכי הלר עוד לפני שנקבע מותו של האצן.

בשל השרב הכבד נדחתה לשבוע הבא הריצה בת 42 הקילומטרים והרצים מתחרים ביניהם בשני מקצי חצי מרתון, מירוץ של עשרה קילומטרים ומיני מרתון לילדים. עשרות אלפי רצים משתתפים במרוץ כבר משעות הבוקר המוקדמות.

המשטרה חסמה לתנועה החל משעות הבוקר המוקדמות צירים מרכזיים בעיר בהם שדרות רוקח – אזור גני התערוכה, רחוב אבן גבירול, דיזינגוף, דרך מנחם בגין, הירקון וטיילת הרברט סמואל. אולם סמוך לשעה 9:30 נפתחו כל הצעירים למעט הטיילת, שנותרה חסומה מהנמל ועד גן צ'רלס קלור.
לפני שנתיים במרתון. גבר בן 42 שלקה במכת חום במהלך ה ואושפז במצב קשה, מת לאחר ארבעה ימים בבית החולים איכילוב בעיר. הרופאים נאבקו על חייו, אך נאלצו לקבוע את מותו.

במהלך המרתון לפני שנתיים נפצעו כ-45 בני אדם. חלק מהפצועים סבלו ממכות חום, אחרים התייבשו וגבר נוסף בשנות ה-30 לחייו לקה בהתקף לב. אחת ההשערות כי הסיבה לפגיעות היא שהמרתון אז החל במזג אוויר קר וגשום שהתחלף לחום כבד.

20130315-102548.jpg

Share Button


לינק לשיתוף: