נסיעת האוטובוס בגוש דן שהפכה לסיוט !

כמעט שנתיים לאחר החלת הרפורמה בתחבורה הציבורית בגוש דן, תנאי הנסיעה באוטובוסים בישראל הם מהירודים ביותר שיש. נוסעי קו 43 של "דן" מתלוננים על צפיפות נוראה, אטימות של הנהגים לקריאותיהם ועל נסיעה יומיומית שהיו מעדיפים לשכוח: "אנחנו מצטופפים כמו סרדינים. אין מקום להזיז אפילו את היד"

כמעט שנתיים לאחר החלת הרפורמה בתחבורה הציבורית שהייתה אמורה לחולל מהפך בשירות ובתנאי הנסיעה – נוסעים רבים עדיין עולים לאוטובוסים צפופים עד אפס מקום ושורדים בקושי רב נסיעה שאמורה להיות קצרה ונוחה.

הבוקר שוב יצא קו 43 לדרכו הקצרה יחסית, אך הלא פשוטה בכלל. אך הפעם נראה היה שנשברו כל השיאים. בשעה שהאוטובוס כבר היה מלא באנשים והנהג עצר בעוד תחנה, הוא פתח את מערכת הכריזה וביקש מהנוסעים להצטופף עוד. "תיכנסו עד הסוף, עוד אנשים עולים", ביקש הנהג והתעלם מהנוסעים שצעקו שאין בכלל מקום. "תצטופפו, עוד 4-5 תחנות ונסיים עם זה", הוסיף.


"אין מקום להכניסה סיכה", קו 43 הבוקר. צילום׃  רויטרס

 

בזמן שהעלה עוד אנשים גם מהדלת האחורית שבקושי נפתחה, חשב הנהג על "דיל" שיקנה לו אולי עוד כמה רגעים של שקט. "לפי החוק, בגלל שיש בעיה בדלת האחורית, אני מחויב להוריד אתכם ושתחכו לאוטובוס אחר", אמר הנהג. "אני לא רוצה לעשות את זה ובא להתחשב בכם, אז תצטופפו עוד. אני בא לקראתכם – אז תבואו לקראתי", הוסיף.

למרבה האירוניה, מול עיניהם העייפות והאומללות של הנוסעים שרק רצו שהנסיעה תיגמר, ניצב לאורך כל הנסיעה הסלוגן של חברת האוטובוסים – "הדלתות נפתחות לקראתך". אלא שבמקרה שלהם, הדלתות אפילו לא יכלו להיפתח מרוב עומס של נוסעים – וזה עוד לפני ימי הקיץ החמים באמת.
חומר למחשבה? או מדינת חלם? תחליטו אתם !

Share Button


לינק לשיתוף: