רקטות למרכז, לשפלה ולדרום

קולות הצופרים והדי הפיצוצים נשמעו היטב קצת לפני 22:30 ברחבי גוש דן, ראשון לציון וביישובים רבים בשפלה. קודם לכן נורו רקטות לאזור אופקים.

מאת: מערכת האתר, פורטל החדשות והרדיו :: יום רביעי 30/7/2014 :: חדשות בארץ

 

שוב אזעקות במרכז, בשפלה ובדרום: שעות ספורות לאחר תום הפסקת האש ההומניטרית, חמאס שב לירות רקטות ליעדים שמעבר ליישובי עוטף עזה. אזעקות נשמעו הערב (ד') ביישובי המרכז, השפלה ובאופקים.

אחת מהרקטות שנורו לאזור המרכז יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת נפלה בשטח פתוח באזור גוש דן. זמן קצר קודם לכן נורו ארבע רקטות לאזור אופקים. שתיים יורטו בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל ושתיים נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא ידוע על נפגעים או על נזק.

רקטות למרכז, לשפלה ולדרום

רקטות למרכז, לשפלה ולדרום

בתוך כך, נמשכים במצרים הניסיונות לקדם הפסקת אש שתסיים את המבצע בעזה, אבל חמאס ממשיך להערים קשיים. על פי הדיווחים, משלחת של נציגים ישראלים הגיעה הערב לקהיר, בעוד הנציגים הפלסטינים מתמהמהים.

וזו התסבוכת הנוכחית: אנשי חמאס עזה לא מוכנים שאת השיחות ינהלו רק אנשי חמאס חוץ, בהם אבו מרזוק. בחמאס עזה רוצים ששניים מאנשי ההנהגה של חמאס בעזה, חליל אל חייה ועימאד אל-עלאמי, יצורפו לשיחות. אבל יציאתם מעזה בעייתית. השניים מוגדרים מבוקשים, ולא ברור איך ניתן לאבטח את יציאתם. ולכן, בינתיים, המשלחת הפלסטינית שצריכה להגיע לקהיר עוד לא יוצאת לדרך.

מוקדם יותר היום, בשעות הצהריים, נשמעה אזעקה ביישובי המועצה האזורית מרחבים שבדרום, באופקים ובחצרים. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה רקטה אחת, שלוש נוספות נפלו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

במקביל, ממשיך צה"ל בתקיפת מטרות טרור בשטח רצועת עזה. ביומו ה-23 של מבצע "צוק איתן" תקפו כוחות צה"ל כ-80 מטרות טרור ברחבי הרצועה. בין המטרות היו גם שני מסגדים ששימשו בכירים בזרוע הצבאית של חמאס למטרות טרור ותצפיות, כשאחד מהם נמצא בסמוך לגן ילדים. במשך היממה האחרונה השמידו כוחות חי"ר בשילוב כוחות הנדסה תוואי של לפחות 3 מנהרות טרור שנועדו לסייע בהוצאת תקיפות אל תוך שטח ישראל. כוח צנחנים חשף פיר מנהרה, שבו נמצא רובה מסוג קלצ'ניקוב ומצבור רימונים.

Share Button


לינק לשיתוף: