שמחה אקילוב | דוקטור כלי נגינה

שמחה אקילוב 53 אב ל 5 ילדים, הידוע במומחיותו הרבה בתיקון כיוונון, שיפוץ שחזור ובניית כלי נגינה.

שמחה נולד בעיר סמרקנד שבאוזבקיסטן, התחיל את דרכו בעולם המוסיקה בגיל 6 כאשר למד לנגן באקורדיון ובפסנתר.
כלי הנגינה הראשון שקיבל שמחה מאביו היה אקורדיון ובגיל 7 החל לקחת ברצינות את לימודי המוסיקה ולמד במשך 5 שנים מוסיקה בבית הספר הראשון במרכז העיר סמרקנד.

במקביל ללימודי האקורדיון למד שמחה פסנתר ומגיל צעיר שמחה התעניין ותהה איך בנויים אותם כלי הנגינה שעליהם הוא ניגן.

האהבה למוסיקה ולכלי הנגינה הובילה אותו בשנת 1974, כאשר היה ב 14 לבית מלאכה מקצועי בבריה"מ לשעבר שבו הוא התחיל ללמוד ולעבוד במקצוע של תיקונים, כיוונים, שיפוצים ובניית כלי נגינה אצל בעלי מקצוע שהמקצוע עבר אליהם מדורי דורות והתחיל אצל הטכנאי המפורסם בסמרקנד בשם איוון שהיה מכוון פסנתרים מקצועי מאוד.

כאכט
דוקטור לכל נגינה, שמחה אקילוב

לשמחה יש חוש שמיעה מוזיקלי ומפותח מאוד או בשפה המוסיקלית מקצועית "שמיעה אבסלוטית" ובזכותו הוא מסוגל לבדוק ולתקן את הכלי כך שהצליל שיופק יהיה מדויק.

שמחה בעל מקצוע מוכשר מאוד שפיתח אם השנים שיטות תיקון וכיוון כלי נגינה באופן מיוחד שמאפיין אותו ואת עבודתו.
הבן האמצעי רומן עובד כיום יחד עם אביו בבית המלאכה ומנגן פסנתר ולומד את המקצוע האהוב על שמחה ועליו, מרוב ההתמדה על לימודי המקצוע רכש רומן את טכניקות העבודה של אביו באופן מיוחד מאוד.

כבעל מקצוע מוכשר למד שמחה לכוון כלי נגינה אוטנתים הקשים לכיוון ובטכניקה יחודית שפיתח מכוון באופן מדויק כלים כגון: טאר בוכרי, סיטאר, סאנטור, אקורדיון פסנתר ועוד…

בימים אלו שמחה ובנו רומן עברו למשכנם החדש שברחוב ה"מלאכה 2" בעיר אור יהודה, המקום מעוצב ובנוי ברמה גבוהה, נעים לשבת בבית המלאכה כאשר הם מגישים תה ירוק כמנהג הבוכרי, מתוקים ומאפים.

בין הלקוחות של שמחה יש מגוון אמנים ומוזיקאים ידועים בתחומם כמו: תובל פטר, איתן שפירא, עוזי רוזנבלט, יוסי גרושקה, נגני תזמורת, "הבוסתנאים", ויטלי פודולסקי, מני חן, דן בירון, אהוד בנאי, קרן פלס, פרץ ובנו מרק אליהו, עידן רייכל, אברהם טלמסוב, יעקוב ברייב ועוד…

טלפון להזמנות ולפרטים: 052-2997-570 שמחה אקילוב

Share Button


לינק לשיתוף: